Înregistrare    Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
9810-->

Prima pagină » Alăptarea în situaţii speciale

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Alaptarea cand bebe are Shigela Boydii
 Mesaj Scris: Sâm Feb 23, 2013 7:05 pm 
Neconectat

Am o fetita de 7 luni si cam de o luna si jumatate a inceput sa aiba scaune dese (8-9).Dupa inceperea imediata a diversificarii cu supa de morcovi, orez si ceai de menta situatia era aceeasi. A urmat o saptamana tratament cu Debridat si Sumetromlim dar nicio schimbare, apoi alta saptamana cu Debridat, Hidrasec, Linex, Furazolidon, si... nimic,iar la cantar era mai usoara cu 300 g, apoi o alta saptamana doar cu Debridat... la fel...tot 6-9 scaune pe zi. Ei in aceasta ultima saptamana facem un examen coprobacteriologic si ne iese SHIGELLA BOYDII care se pare ca se trateaza cu ampicilina. Azi am primit rezultatul de la laborator si luni merg la medicul de familie sa vad ce ii prescrie si am sa revin sa va scriu. Am hotarat sa impartasesc aceasta experienta neplacuta cu voi in ideea ca i-ar putea fi utila cuiva care ar trece prin ce am trecut noi. Asta pentru ca eu credeam ca are intoleranta la lactoza si era sa intrerup alaptarea ceea ce ar fi fost o mare greseala (asa v-am gasit pe voi - eram disperata ca nu vroiam sa renunt la alaptat dar nici nu vroiam sa ii fac rau fetitei mele.

Sus 
 Profil E-mail  

Subiectul mesajului: Re: Alaptarea cand bebe are Shigela Boydii
 Mesaj Scris: Lun Feb 25, 2013 2:11 pm 
Neconectat

Azi am fost la dr si i-a dat: Sumetrolim, Linex, Smecta, tratament 10 zile dupa care repetam testul de laborator. Sper sa fie ok. Revin cu informatii.

Sus 
 Profil E-mail  

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 2 mesaje ] 

Prima pagină » Alăptarea în situaţii speciale